بک لینک و پیج رنک گوگل

تاثیر بک لینک در پیج رنک گوگل

بک لینک به پیوندهایی ( لینک ) گفته میشود که سایتهای دیگر به یک سایت میدهند .گوگل اهمیت زیادی برای چنین پیوندهایی قائل است به خصوص اگر سایت لینک دهنده از اعتبار و محبوبیت بالایی برخوردار باشد .


بک لینک چیست ؟

به پیوندهایی ( لینک ) گفته میشود که سایتهای دیگر به یک سایت میدهند .گوگل اهمیت زیادی برای چنین پیوندهایی قائل است به خصوص اگر سایت لینک دهنده از اعتبار و محبوبیت بالایی برخوردار باشد .

تاثیر بک لینک در پیج رنک گوگل

آیا لینک دادن به سایت هایی با PAGE RANK بالا باعث افزایش پیج رنک سایت ما خواهد شد ؟

خیر، اگر چه منطقی میرسد که قرار دادن لینک سایتهای پربازدید و معتبر و مرتبط با محتوی مطلب در سایت باعث افزایش پیج رنک شود ، ولی موتورهای جستجو برای جلوگیری از تقلب و سوء استفاده های احتمالی هیچ گونه امتیاز و بهایی برای این گونه پیوند ها برای سایت لینک دهنده قائل نیستند و در عوض این نوع از بک لینکها برای وب سایت لینک شده یک امتیاز به حساب می آید. به عبارت دیگر مهم نیست که شما لینک چه سایتی را در سایت خود قرار داده اید ، مهم این است که وب سایتهایی که شما را لینک کرده اند تا چه اندازه معتبر و چه تعداد هستند . برای واضح تر شدن این موضوع تصویر سمت راست را نگاه کنید . مواردی که با شماره 6 مشخص شده اند ، تفاوتی با موارد شماره 7 ندارند هرچند که سایتهای شماره 7 لینک خروجی بیشتری ( و سایت بزرگتری ) در خود دارند .

تاثیر تعداد بک لینک ها در رنک سایت چگونه است ؟

به موارد 2 و 3 دقت کنید . لینک ورودی به شماره 3 از وب سایتی با پبج رنک بالاتر صورت گرفته است ولی تعداد بک لینک ها به سایت شماره 2 بیشتر است و به همین سبب پیج رنک بالاتری دارد !! . اینکه این امتیاز بندی چگونه و به چه صورت توسط گوگل تعیین میشود مشخص نیست همچنین تغییر ساختار الگوریتم رنک دهی پس از مدتی تغییر میکند که خود باعث پیچیده تر شدن این موضوع میشود . به هرترتیب تعداد و رنک سایتهایی که به شما لینک داده اند بسیار مهم هستند . هر چه تعداد بک لینک ها بیشتر و از طرف سایتهای معتبر تر باشد ، گوگل رنک بالاتری به سایت اختصاص خواهد داد .

لینک خوب کدام است ؟

فرض کنید وب سایت شما در زمینه فن آوری اطلاعات فعالیت دارد ، بهتر است لینک شما با کلماتی نطیر فن آوری اطلاعات ، آی تی و یا زمینه کاری شما مثل طراحی شبکه ، راه اندازی شبکه و ... ثبت شود . از به کار بردن کلماتی چون " کلیک کنید" ، " اینجا " و غیره خود داری کنید . برای گوگل و در کل موتورهای جستجو مهم است که سایت شما با چه کلماتی لینک شده است .

تعداد لینک های خروجی چه تاثیری بر پیج رنک سایت دارد ؟

به نظر نمیرسد که قرار دادن لینک سایتهای دیگر تاثیر منفی بر رتبه سایت داشته باشد ، اما قرار دادن لینک سایتهای بدون محتوی و یا سایتهایی که از محتوی غیر اخلاقی و نظیر آن برخوردار باشند و همچینن افراط در این کار ممکن است باعث کاهش رتبه یک سایت در گوگل شود .

با چه وب سایتهایی ( از نظر محتوی ) تبادل لینک داشته باشیم ؟

گوگل پس از آنالیز یک سایت ، از نوع فعالیتهای بک سایت کاملا آگاه میشود . فرض کنید فعالیت سایت شما در زمینه فن آوری اطلاعات باشد ، منطقی به نظر نمیرسد که بک لینک شما در سایت آموزش آشپزی قرار گیرد ، گوگل این لینک ها را به عنوان پیوندهای تبلیغاتی در نظر میگیرد و بدیهی است که ارزش و اعتبار آن قابل مقایسه با پیوندهای مرتبط و همکار نیست .

تاثیر پیج رنک در جستجوی گوگل چیست ؟

اگر در گوگل به دنبال واژه های تخصصی و جزئی بگردید ( تلوزیون xyz مدل t12 21 اینچ ) نقش سئو سئو یعنی بهینه سازی صفحات وب برای موتورهای جستجو . مقالات مرتبط با سئو را بخوانبد بسیار بیشترو پر رنگ تر از پیج رنک است . هر چه واژه های جستجو شده کلی تر و عمومی تر باشد اهمیت پیج رنک بیشتر خواهد بود . همچنین اگر در نتایج یک جستجو دو صفحه از نظر سئو شرایط یکسانی داشته باشند ( که البته بعید به نظر میرسد ) صفحه ای که دارای پیج رنک بالاتری است قبل از صفحه دیگر نمایش داده میشود .

چرا پیج رنک مهم است ؟

فرض کنید در یک کنفرانس ساعتها درباره فن آوری اطلاعات صحبت کنید و استاد شما و یا شخصی که اعتبارش بیشتر از شماست صحبتهای شما را تایید و یا رد کند ، سوال این است : تاثیر کنفرانس بیشتر بوده است یا یک جمله از طرف استاد ؟