افزایش رتبه الکسا

چگونه رتبه الکسا را افزایش دهیم؟

افزایش رتبه الکسا نباید به یکی از نگرانی های شما تبدیل شود . بیشتر بر روی سئو سایت خود تمرکز کنید و از روشهایی که به سرعت منجر به افزایش رتبه شما میشود اجتناب نمایید ، رتبه هایی که اینگونه بدست میایند ، واقعی و پایدار نیستند .


الکسا یکی از معتبر ترین سایتهایی است که به سایر سایتها رتبه میدهد . نحوه رتبه دهی الکسا کاملا متفاوت از رنک ( RANK ) گوگل است ولی عموما وب سایتهایی که رنک بالایی در گوگل دارند در الکسا نیز دارای رتبه خوبی هستند . رتبه الکسا از چند میلیون تا رتبه یک ( در حال حاضر گوگل دارای رتبه یک – معتبرترین – در سایت الکسا است ) و به صورت نزولی است یعنی هر چه رتبه شما کمتر باشد امتیاز شما در الکسا بالاتر است .

این وب سایت همچنین اطلاعات بسیار جالبی را در مورد سایر وب سایتها به شما میدهد به عنوان مثال : وب سایتی که بیشترین بازدید را در بین کاربران ایرانی دارد گوگل است . سایت یاهو در رتبه دوم و بلاگفا رتبه سوم را داراست . شما میتوانید این آمار را به صورت جهانی و یا با گزینش کشورها به راحتی بدست آورید . همچنین می توانید بر اساس موضوعات مختلف نسبت به تهیه آمار مورد نظر خود اقدام نمایید .

یکی دیگر از امکاناتی که الکسا برای کاربران خود تدارک دیده است ابزارهایی است که خود به افزایش رتبه سایت شما کمک میکند. همچنین شما میتوانید با عضویت در الکسا درباره وب سایتهایی که استفاده میکنید اظهار نظر کنید و به امکانات و خصوصیات آن امتیاز دهید .

چگونه رتبه الکسا را افزایش دهیم؟

دقت کنید : افزایش رتبه الکسا نباید به یکی از نگرانی های شما تبدیل شود . بیشتر بر روی سئو  مجموعه مطالب و مقالات مرتبه با سئو و بهینه سازی سایت سایت خود تمرکز کنید و از روشهایی که به سرعت منجر به افزایش رتبه شما میشود اجتناب نمایید ، رتبه هایی که اینگونه بدست میایند ، واقعی و پایدار نیستند .

  1. تولبار الکسا را بر روی مرورگر خود نصب کنید .
  2. مقالات و یا مطالبی را که فکر میکنید مخاطب زیادی دارند در وبلاگ یا وب سایت خود قرار دهید .
  3. در وبسایت خود مقالات ، مطالب و ابزارهایی را قرار دهید که مدیران سایتها ( وب مستر ) به آن علاقه دارند .
  4. اسکریپت ویجت الکسا را در وب سایت خود قرار دهید .
  5. از دوستان ، مخاطبان ، مشترکان و در کل بازدیدکنندگان سایت خود بخواهید درباره سایت شما در الکسا نظر بدهند .
  6. ابزار رتبه الکسا را در وبسایت خود قرار دهید .
  7. در مورد الکسا در وب سایت خود بنویسید .
  8. درسایتهایی عضو شوید که بازدید کننده زیادی دارند و در صورت ممکن لینک سایت خود درج کنید .
  9. از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید و در صورت ممکن در گوگل تبلیغ کنید !

همانطور که مشخص است هر چه بازدید از سایت شما بیشتر باشد رتبه شما در الکسا بهتر خواهد بود و اگر سایت شما یک سایت تجاری باشد افزایش بازدید به افزایش درآمد شما منجر خواهد شد .