سئو چیست | SEO | وبلاگ گروه طراحی سایه

سئو ( SEO ) چیست؟

سئو یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند. بهینه سازی صفحات وب یعنی این که وب سایت شما در نتایج یک موتور جستجو بیشترین امتیاز را داشته باشید. به عبارت دیگر لینک صفحه و یا صفحاتی از وب سایت شما در صدر نتایج جستجوی موتورهای جستجو در ازاء کلمات کلیدی خاصی قرار گیرد.


سئو - SEO : SEARCH ENGINE OPTIMIZATION

سئو تلفظ رایج و ناصحیح این عبارت سئو است و تلفظ صحیح آن اس ایی او میباشد. یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند . بهینه سازی صفحات وب یعنی این که وب سایت شما در نتــــایج یک موتور جستجو بیشترین امتیـــاز را داشته باشید . به عبارت دیگر لینک صفحه و یا صفحاتی از وب ســایت شما در صدر جستجوی موتورهای جستجــــو در ازاء کلمات خاصی ( کلمات کلیدی مرتبط با سایت ، خدمات و یا محصولات ) قرار گیرد . اهمیت این موضـوع یه این سبب است که اکثــــر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به موضوع مورد نظر خود استفاده میکنند .

در تمام موتورهای جستجو نظیر گوگل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه ی اول نتایج جستجـو توجه میکنند . بنابراین برای داشتن ترافیک بالا ( بازدید بیشتر اطلاعات جامع و بیشتر در مورد روشهای علمی افزایش بازدید از سایت.) لازم است که ســایت شما در صفحه ی اول نتایج جستجو قرار گیرد .

یکی از کارهایی که متخصصان بیهنه سازی وب سایت انجام میدهند ، پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است . بنــابراین آنها میتوانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات بهینه سازی کنند . به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجو ، خود را تابع این موتورها قرار میدهند . هنگامی که شما یک طراح برای طراحی سایت تجاریتان انتخاب میکنید، شما باید از وی درباره ی بهینه سازی موتورهای جستجو سوال کنید و باید از او بخواهید برطبق اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو ساخت صفحات وب سایت شما را شروع کند . در صورتیکه این کار طولانی تر از طراحی هایی که شما بیش از ایــن داشته اید، نیست . این کار خیلی آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که سایتتان بر روی وب قرار می گیرد، شامل بهینه سازی برای موتورهای جستجــو شود .

اهمیت سئو در چیست ؟

  • برتر بودن در نتایج جستجو ، بازدیدکنندگان ( مشتری ) زیادی را به دیدار از وب سایت شما دعوت میکند .
  • قریب به اتفاق کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده میکنند .
  • بیشترین در صد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو آغاز میشود .
  • میلیونها وب سایت بر سر درآمد بیشتر با یکدیگر رقابت میکنند و تنها تعداد محدودی از آنها همواره موفق هستند.

هر وب سایتی که به سوی تجـارت حرکت میکند ، باید لینک های نخست موتورهای جستجو را به خود اختصاص دهد .

سه رکن اساسی در بدست آوردن جایگاه بهتر در موتورهای جستجو

  • محتوی و مندرجات سایت
  • لینک های ورودی و خروجی
  • نوع صفحه و شگردهای طراحی سایت