نه روش برای بهینه سازی و ارتقا SEO

نه روش موثر برای سئو

روشهایی وجود دارد که مدیران سایتها میتوانند بخوبی از آنها بهره برده و به وضعیت سئو ی سایت خود سر و سامان دهند. روشهایی برای بهبود سئو وجود دارد که عمدتا مستقل از کدنویسی و طراحی سایت است. در یادداشت زیر به برخی از روشهای سئو اشاره شده است.


محتوائی ایجاد کنید که حساس به زمان نباشد .

یکی از آسان ترین راه ها برای بالا بردن سئو تلفظ صحیح عبارت سئو به صورت S E O میباشد ، قرار دادن یک محتوای خوب و با کیفیت بدون نیاز به تاریخ است که در مدت چند هفته و ماه نیاز به تغییرات زمانی نداشته باشد .

حالا شما با ساختن این محتوا دیگر در آینده نیاز به بارها و بارها جابه جائی و حذف نخواهید داشت . و می توانید به سادگی و منظم از پایه چیزی به آن اضافه کنید . یک وب سایت با محتوای کم و ضعیف ، هیچ سئو ای ندارد . اگر می خواهید در موتورهای جستجو رنک خوبی داشته باشید باید مطالبی را قرار دهید که برای مردم مفید و خوش آیند باشد .

به نیازهای مشتریان خود بیندیشید .

خودتان را به جای مشتری قرار دهید و راجع به کلمات واقعی که آنها ممکن است برای جستجو وب سایت مورد نظرشان در کادر موتورهای جستجو تایپ کنند ، فکر کنید . این کلمات را در محتوی سایت خود گنجانده و به عنوان کلمات کلیدی به موتورهای جستجو معرفی کنید .

وبلاگهای کمکی و با محتوی ایجاد کنید .

گوگل لینک وب سایت های با کیفیت را دوست دارد . شما میتوانید وبلاگهایی با محتوی با کیفیت ایجاد کرده و لینک سایت خود را در آنها قرار دهید . لینک سایت شما در وب سایتهایی با محتوی غنی به رتبه شما در موتورهای جستجو کمک میکند .

بک لینک ، بک لینک و بک لینک های بیشتر .

گوگل پیوندهای خارجی را دوست دارد ، اما تنها وقتی که لینک ها واقعی و از سایتهای معتبر باشند . برای اینکه وب سایت شما به لیست سیاه در جستجوگرها نرود و باعث خرابی کار جستجوگرها نشود از دادن لینک های نامربوط خودداری کنید . اینها تکنیک های سئو هستند و شما نباید از مسیر آن خارج شوید .

ویدئوهای آموزنده بسازید .

یک فیلم کوتاه راجع به کسب و کار و توضیح آنچه که انجام می دهید ، چه کسی هستید و در صورت لزوم محصولات خود را نشان دهید . اگر می توانید ویدئو خود را در بیش از چندین فرمت توزیع کنید و از دیگران بخواهید که آنها را تماشا کرده و درباره آنها در سایت نظر دهند .

روزانه وب سایت خود را به روزرسانی کنید .

اگر شما بتوانید به صورت روزانه محتوای جدیدی به وب سایت خود اضافه کنید ، گوگل و سایر موتورهای جستجو سایت شما را به عنوان یک سایت قدرتمند به رسمیت می شناسند . موتورهای جستجو به طور منظم با توجه به اکثریت کلمات کلیدی مرتبط با موضوع سایت و کسب و کار شما ، شروع به دریافت اطلاعات و انتخاب رتبه خوب در میان سایتها خواهد کرد.

اگر شما وقت برای ایجاد وبلاگ جدید و یا بروزرسانی وب سایت خود ندارید یک وبلاگ نویس برای انجام این کار استخدام کنید . یکی از ساده ترین تکنیک های جستجو گرها و بهبود رتبه خود در گوگل ایجاد محتوا در طول زمان است .

تمرکز بر روی مقاله و عنوان آن - کلمات کلیدی

یک ترفند ساده برای سئو که بسیاری از وب مسترها فراموش کرده اند ، چرخ زدن به دور کلمات عنوان مقاله و محتوای آنها است . برای تعیین موضوع محتوا ، تعداد زیادی از رباتهای موتورهای جستجو در ابتدا ، چند خط اول از یک صفحه ی وب را می خوانند  و  مهمترین واژهای این چند خط را به عنوان موضوع صفحه در نظر میگیرند . بنابراین مهم است که : کلمات کلیدی در اولین خطوط از محتوی سایت ظاهر شود .

از سایتهای مبتنی بر فلش پرهیز کنید .

وب سایت های فلش گران قیمت و دارای قالبی دوست داشتنی هستند ، اما نمی توانند به خوبی در گوگل بنشینند و تاثیر خوبی در سئو سایت شما داشته باشند . اگر می خواهید رتبه سایت فلش خود را بهبود ببخشید نیاز به ترفندهای پیچیده و استفاده از پلت فرم های دیگر دارید .

ثبت مقالات با ارزش در سایت

ثبت مقاله سایت یکی از قوی ترین ابزارها برای سئو سئو یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند .می باشد . مقاله ای که توسط شما نوشته شده است بین صدها سایت دیگر توزیع می شود . هر چند شما این مقاله را رایگان ارسال می کنید اما هر وب سایت که آن را انتخاب می کند در واقع یک لینک به وب سایت شما باز می گردد . اگر چه ممکن است که سایتهای دیگر لینک شما را در سایت خود قرار ندهند ، اما با توجه به مطالبی که در همین مقاله به آن اشاره شد باز هم تاثیر زیادی در بهبود سئو سایت شما خواهد داشت .

یک متخصص سئو استخدام نمایید !

نه راهنمائی راجع به سئو سئو یعنی به کار بردن روش ها و تکنیکهایی که باعث میشوند امتیاز یک صفحه وب جهت نمایش در نتایج نخست موتورهای جستجو افزایش یابد. که در بالا به آنها اشاره شد در کمال سادگی ، نیاز به زمان ، تلاش و صبر دارند . هر کس نمی تواند به سادگی به آنها دست یابد. پس استخدام یک بهینه ساز سایت حرفه ای برای انجام این کار ، برای شما ضرورت خواهد داشت . البته این کار برای شما هزینه در بردارد ولی هنگامی که کسب و کار خود را در عرض چند هفته بر روی صفحه گوگل مشاهده می کنید ، متوجه ارزش پرداخت این هزینه خواهید شد .