تکنیک ها و تاکتیک های موثر سئو

راهنمای سئو ، تکنیک های موثر

تکنیک ها و روشهای بسیاری برای بازاریابی آنلاین وجود دارد که سئو یکی از موثرترین و در عین حال کم هزینه ترین این روش هاست. اگر چه سئو میتواند تضمین مناسبی برای موفقیت یک وبسایت باشد ولی این نکته را در نظر بگیرید که استفاده از روشهای اشتباه میتواند منجر به از دست رفتن تمامی تلاشهای شما باشد.


سئو یاعث افزایش رتبه یک وب سایت ( صفحات وب ) در نتایج موتورهای جستجو و در نتیجه افزایش بازدید خواهد شد. مطمئنا یک وب سایت بازدید هر چه بیشتر از موتورهای جستجو را انتظار دارد. سئو قادر است انواع مختلف جستجو مانند تصاویر ، ویدئو ، مقالات علمی ، جستجوی محلی ، صنعتی ، اخبار و ... را هدف قرار دهد.

سئو به عنوان استراتژی بازاریابی اینترنتی

سئو و بهینه سازی مناسب چگونگی کارکرد موتورهای جستجو و آنچه که مردم با کلمات و عبارات واقعی تایپ میکنند را در نظر میگیرد. سئو و بهینه سازی یک وب سایت ممکن است شامل ویراش در کد های HTML ، برنامه نویسی و تغییر محتوی صفحات سایت برای حذف موانع سئو شود که در هر صورت برای کلمات و عبارات کلیدی خاصی هدف گذاری میشود.

توسعه سایت و افزایش صفحات آن خود یک تاکتیک سئو صفحات وب محسوب میشود. استفاده از کلمات کلیدی واقعی  و امکانات شبکه های اجتماعی و آدرس مناسب جزء برنامه گوگل برای ارتقاء رتبه سایتها در نتایج جستجواست.

انواع سئو

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید دقیقا چیزی است که باید بر آن تمرکز کنیم. کلاه سفید یعنی پیروی از قوانین تعیین شده توسط گوگل ، بینگ ، یاهو و در مرحله بعد سایر موتورهای جستجو. چنانچه شخصی بگوید در مدت یک هفته میتواند سایت شما را برای کلید واژه مورد نظرتان به رتبه اول گوگل برساند به احتمال زیاد قصد استفاده از تکنیک های کلاه سیاه را دارد !

سئو کلاه سیاه

این تیم برای فریب موتورهای جستجو تلاش میکند. آنها اغلب از لینکهای اسپم و سایتهایی برای افزایش موقت رتبه بندی شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو استفاده میکند. سرانجام گوگل سایت شما را در رتبه بندی جریمه خواهد کرد و حتی ممکن است وبسایت شما را به عنوان اسپم شناسایی که احتمال برگشت از این شرایط تقریبا صفر است.

مواردی که درباره سئو باید به آنها فکر کنیم

  • موثرترین کلمات کلید کدامند؟
  • اغلب چه کسانی نمیخواهند وب سایت مرا ببینند؟
  • رقبای من در اینترنت چه کسانی هستند و رتبه سایت آنها چگونه است؟
  • شرح خوبی از وبسایت یا کسب و کار من چیست؟
  • کسب و کار من تا چه حد میتواند به خارج از شهر و محل کشیده شود؟