مایکروسافت لینک

مایکروسافت لینک چیست؟

اگر مجموعه ی شما یک سازمان بزرگ با دفاتر متعدد است، به طور قطع مایکروسافت لینک برای شما ارزشمند است. Lync تجربه یک ارتباط دلچسب از طریق دستگاه های ارتباطی موجود است. مایکروسافت مدعی است که از این طریق میتواند همه جا، همه وقت و به هر طریقی ارتباط را برقرار سازد.


درباره مایکروسافت Lync چه می دانید؟

اگر مجموعه ی شما یک سازمان بزرگ با دفاتر متعدد است که درحال حاضر از ویندوز سرور 2008 به بالا بهره می برد به طور قطع مایکروسافت Lync برای شما ارزشمند است. مایکروسافت لینک تجربه برقراری یک ارتباط دلچسب از طریق دستگاه های ارتباطی موجود است. مایکروسافت مدعی است که : از طریق لینک میتواند همه جا، همه وقت و به هر طریقی ارتباط را برقرار سازد.

Lync یک برنامه نسبتا جدید و کاملا زیرساختی و کاربردی است که در کل برای برقراری ارتباط مورد استفاده قرار میگیرد. Lync ابزاری است برای ارتباطات یکپارچه، به شما اجازه می دهد تا ببینید که چه کسی پای کامپوترش در شبکه در دسترس است و امکان برقراری انواع تبادل اطلاعات و ارتباط را به سادگی برای شما ایجاد میکند. این نرم افزار در اصل ادغام تمام روش های مختلف ارتباط آنلاین در دفتر مرکزی را برقرار می کند، مانند تلفن، پست الکترونیک، ویدئو کنفرانس، وب کنفرانس، پیام های فوری، پست صوتی، فکس، و ...، که بسیار متناسب با برنامه های کاربردی مایکروسافت آفیس است. در ضمن Lync منجر به کاهش نیاز به سفرهای غیر ضروری می شود.

Lync در واقع چه کاری انجام میدهد؟

مایکروسافت Lync سرور با بهره گیری از برخی مهارت های فنی IT منجر می شود به انجام تمام ارتباطات بین کاربران، بر روی یک کامپیوتر سرور 64 بیتی اجرا می شود و تحت شبکه فعال میگردد و در نهایت با کاربری آسان در دسترس کاربر نهایی قرار میگیرد. به عنوان مثال، شما می توانید امکان یک گفتگوی چند نفره با استفاده از پیام های کوتاه، تلفن و یا ویدئو را ایجاد کنید. میتوانید چند نفر را در لیست تماس خود انتخاب کنید و راست کلیک کنید گزینه ای مانند ارسال پیغام از طریق مسنجر را انتخاب کنید، و یا شروع به یک کنفرانس تلفنی کنید . شما می توانید با اضافه کردن دستگاه های USB مانند گوشی های تلفن، هدست، بلندگو، میکروفون، و دوربین های وب به سادگی از آنها برای تماس استفاده کنید. کاربران می توانند تمامی امکانات تصویر، زنگ، تماس خودکار، تنظیم نور، نمایش وضعیت و تماس به پست صوتی و یا به تلفن های همراه خود را به سادگی برروی Lync با امنیت بالا تنظیم و کنترل کنند.

این نرم افزار با بهره گیری از ویندوز سرور به همراه بانک اطلاعاتی sql و ترکیبی از امکانات Microsoft Outlook و Microsoft Exchange Server درنهایت زیرساختی بسیار کاربردی برای برقراری انواع ارتباطات را به وجود می آورد و در نهایت یک جایگزین فوق حرفه ای و در عین حال با کاربری آسان برای مسنجر مایکروسافت است.

برخی از مزایای استفاده از سیستم یکپارچه Microsoft Lync Server

آگاهی از وضعیت حضور و مکانی دیگر کاربران با استفاده از قابلیت Presence وکسب اطلاعات کامل در مورد افراد داخل و یا مشتریان سازمان از قبیل شماره تلفن، آدرس، ساختار سازمانی افراد و اطلاعات سازمانی آنها را طریق یک رابط کاربری ساده در اختیار داشته باشند.

ارتباط لحظه ای با استفاده از IM : با به کارگیری از این قابلیت کاربران می توانند به صورت آنلاین با کاربران دیگر به صورت نفر به نفر یا به صورت چند نفره با هم چت کنند.

ارتباط با افراد خارج از سازمان و استفاده ازسرویس های دیگر مثل Yahoo messenger و Windows pve و Google Talk و ...

با استفاده از Activity Feedهر کاربر فعالیت جاری خود را در سازمان مشخص می کند که دیگران می توانند از آن اطلاع یابند.

برگزاری کنفرانس به صورت صوتی و تصویری به همراه امکاناتی که Lync همزمان با کنفرانس ارائه می دهد آن را به یک راهکار کامل و بی رقیب در این زمینه تبدیل کرده است.

مدیریت و حضور در کنفرانس با استفاده از روشهای مختلف: افراد حاضر در کنفرانس می توانند در یک لابی منتظر باشند و توسط مدیر کنفرانس به داخل کنفرانس وارد شوند. همچنین مدیر کنفرانس می تواند افرادی را که لازم به حضور در کنفرانس نیستند را از کنفرانس بیرون کند یا افراد مورد نیاز را به کنفرانس دعوت کند.

اشتراک گذاری مانیتور ، نرم افزار ، ایجاد و شرکت در نظرسنجی ، پرزنت و ارائه اسلاید شو و استفاده از کلیه قابلیتهای تلفن های قدیمی ، کنترل و پوشش تماس ها ، منشی تلفنی و استفاده از ویژگیهای سانترال

صرفه جویی در هزینه ها: برای اتصال به تلفن در سیستم Lync Server باید از یک IP Phone استفاده کرد. برای صرفه جویی می توان به جای استفاده از این وسیله از نسخه نرم افزاری که قابلیت نصب روی همه سیستم های کامپیوتری را دارد استفاده کرد که تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های سازمان دارد.همچنین در صورتی که یک سازمان دارای دفاتر مختلف در شهرهای مختلف در کشورهای مختلف باشد هزینه تماس بین این دفاتر حذف می شود. به طور مثال اگر یک شرکت یک دفتر در تهران و یک دفتر در اصفهان داشته باشد تماس از دفتر اصفهان به دفتر تهران به صورت رایگان خواهد بود. در حالتی بهینه تر اگر کارمندی در تهران قصد تماس تلفنی با مشتری در شهر اصفهان دارد هزینه این تماس به جای تماس بین شهری به تماس داخل شهری در اصفهان کاهش می یابد.

تنها با داشتن اینترنت در هر نقطه از جهان می توان به سیستم تلفنی سازمان دسترسی پیدا کرد و با استفاده از آن تماس های خارج یا داخل سازمانی گرفت

و در پایان اینکه مزایا و کاربردهای مایکروسافت لینک بسیار فراتر از موارد عنوان شده در این یادداشت است و همانطور که مایکروسافت مدعی است ، با استفاده از ظرفیت ها و امکانات گسترده مایکروسافت لینک از هر نقطه و در هر زمانی به راحتی میتوانید انواع مختلفی از ارتباط را تجربه کنید !