نحوه ساختن دیتابیس در MS SQL SERER

آموزش ایجاد دیتابیس در مایکروسافت اس.کیو.ال سرور

آسانترین روش جهت ساخت بانک اطلاعتی در مایکروسافت سی کول سرور ( MS SQL SERVER ) استفاده از ابزار ویژوال Managment Studio است. در زیر با چگونگی ساخت یک Database از طریق این ابزار آشنا خواهید شد.


  1. Management Studio را اجرا کنید و اطلاعات کاربری خود را (در صورت لزوم) وارد نمایید.
  2. ساختار درختی سرور در آبجکت اکسپلورر ( Object Explorer ) را باز کنید.

    در صورتی که پنجره Object Explorer را مشاهده نمیکنید منوی View را بازکنید و بر روی آبجکت اکسپلورر کلیک کنید. همچنین میتوانید با فشردن کلید F8 این کار را انجام دهید.

  3. بر روی Database در پنجره Object Explorer کلیک راست کنید و گزینه New Databse را انتخاب نمایید. در این حالت پنجره New Database باز خواهد شد.
  4. در پنجره New Database و در کادر Database Name نام دیتابیس ( بانک اطلاعاتی ) را وارد نمایید.
  5. هر دیتابیس از دو فایل ( LOG , MDF ) تشکیل شده است. جهت تعیین مسیر بانک اطلاعاتی در کادر Database Files نوار پیمایش افقی ( اسکرول افقی ) را بکشید تا به ستون Path برسید. از طریق دکمه Builder که با ... مشخص شده است و در سمت راست ستون Path  قرار دارد مسیر ذخیره سازی هر دو فایل را مشخص نمایید. در صورتی که دلیلی برای ذخیره کردن جداگانه فایلها ندارید هر دو فایل را در یک فولدر ذخیره نمایید.
  6. دکمه Add را کلیک نمایید. چنانچه در پنجره Object Explorer و در زیر شاخه Database نام بانک اطلاعاتی ساخته شده را مشاهده نمیکنید بر روی Database کلیک راست و سپس گزینه Refresh را انتخاب نمایید.
  7. بر روی نام بانک اطلاعاتی کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب نمایید. در پنجره باز شده خصوصیات دیتابیس نمایش داده میشود. بر روی Options کلیک کنید. اکثر خصوصیات این بخش قابل ویرایش و مدیریت هستند. تا زمانی که تسلط به گزینه های این بخش ندارید مقدار پیش فرض برای آنها را تغییر ندهید.

آموزش ساخت دیتابیس در مایکروسافت اس.کیو.ال سرور


گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ

بخش بعدی از این مجموعه به توضیح و تغییر گزینه های بانک اطلاعتی اختصاص خواهد داشت.

فرمان کامل ساخت دیتابیس در مایکروسافت اس.کیو.ال سرور ( T-SQL )

19 تیر 1393