نوشتن مقالات سئو | چگونه مقاله سئو بنویسیم

چگونه یک مقاله سئو بنویسیم

بهینه سازی و سئو مقاله برای موتورهای جستجو یعنی: به کار گیری مجموعه ای از روشها و تکنیکهای سئو برای افزایش بازدید. هنگامیکه یک مطلب ( صفحه از سایت ) به طرز مناسبی بهینه شود ، باعث میشود در تنایج موتورهای جستجو رتبه بهتری داشته باشد. البته این موضوع نباید با پیج رنک اشتباه گرفته شود !


در درجه نخست برای ایجاد یک مقاله سئو ، مهارت در نوشتن به منظور ایجاد یک مقاله جذاب و دلپذیر برای خوانندگان است و سپس استفاده استراتژیک از کلمات کلیدی در محتوی مطلب ، گنجاندان لینک (به / از ) سایر منابع ( داخلی و خارجی )، استفاده صحیح از تگ ها و متا تگ ها که این عوامل باعث افزایش بازدید خوانندگان یم مقاله خواهد شد. سئو چیست؟

بهینه سازی و سئو ی مقالات برای موتورهای جستجو

با دنبال کردن مراحل زیر روشهای موثر سئو مجموعه مقالات سئو و بهینه سازی وب سایت ی یک صفحه برای موتورهای جستجو را خواهید یافت!

نمای کلی مقاله

مقاله خوب باید جذاب ، به روز و حاوی مطالب مفید باشد و از یک نقطه آغاز مناسب ( عنوان و لینک دسترسی به صفحه ) برخوردار باشد. مقالات تکراری و کپی برداری شده سبب افزایش بازدید نخواهند شد. برای حوانندگان مهم است که به منابع جدید و مفید دسترسی داشته باشند و بدانند که مطلب پیش رو با ارزش و مفید است. در اینصورت ممکن است حتی بازدید کنندگان و خوانندگان مطلب ، مطلب شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند و لینک های خارجی به صفحه مورد نظر مثل قارچ رشد میکنند و ترافیک زیادی را از طرف آنها روانه وب سایت شما میکنند. حتما از تاثیر شبکه های اجتماعی در افزایش بازدید از یک سایت آگاهی دارید و این به معنی تبلیغات رایگان است !

استفاده از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با محتوی مقاله

فهرستی از کلمات و واژه های کلیدی تهیه کنید. کلمات کلیدی عبارت و واژه هایی هستند که مردم عموما برای دسترسی به هدفشان در موتورهای جستجو ، جستجو میکنند. این کلمات را به حالت پررنگ و BOLD نمایش دهید. کلمات بلد که عموما با تگ STRONG نمایش داده میشود برای موتورهای جستجویی نظیر گوگل بسیار مهم هستند. مجموعه کلمات کلیدی Bold شده دورنمایی از محتوی مطلب را در ذهن خواننده ( همینطور موتورهای جستجو ) تداعی میکند. کلمات کلیدی ، مطلقا به محتوی مقاله بستگی دارد. اجازه دهید برای روشن شدن روش انتخاب کلید واژه ها از یک مثال استفاده کنیم

کاربران وب ، کلمه فوتبال را زیاد جستجو میکنند ، اگر شما مطلبی درباره فن آوری اطلاعات یا رفتارهای اجتماعی و حتی ورزشی بجز فوتبال منتشر میکنید ، مجاز به استفاده از این کلمه به عنوان کلید واژه نیستید. کلمات و عبارات کلیدی باید ارتباط معنایی با محتوی مقاله داشته باشند.

موترهای جستجو از یک نرم افزار خزنده برای پیدا کردن صفحات جدید در وب استفاده میکنند. یکی از کارهایی که این نرم افزارها انجام میدهند ثبت صفحات بانک های اطلاعاتی با کلید واژهای مرتبط است. آنها با بررسی محتوی یک صفحه تشخیص میدهند که کلیدواژه مناسب برای محتوی آن صفحه چیست ، همچنین لینک های ورودی و خروجی آن را بررسی و کنترل میکنند که یک صفحه با چه کلماتی از طریق دیگر سایتها و صفحات دیگر همان سایت لینک شده است.

توصیه هایی جهت بهبود سئو یک مقاله

  • مقاله خودتان را بدون غلط املایی و دستوری بنویسید.
  • یک عنوان مناسب برای آن انتخاب کنید.
  • از کلمات و عبارات کلیدی در صورت امکان در ابتدای مطلب خود استفاده کنید و به طور یکسان در طول مقاله آنرا پراکنده کنید. از استفاده بیش از حد از کلیدواژه ها اجتناب کنید. چگالی مباسب برای عبارات کلیدی حدود یک تا سه در صد است.
  • مهمترین کلمات کلیدی را در سر تیترهای مقاله به کار برید و در بدنه مقاله گاهی آنها را تیره یا زیر خط دار کنید.
  • لینک های مرتبط با محتوی مقاله به مفید شدن هر چه بیشتر مطلب کمک خواهد کرد. 
  • برای مقاله خود لینک بسازید و آنرا در شبکه های اجتماعی پربازدید نظیر گوگل پلاس ، فیسبوک و ... به اشتراک بگذارید. لطفا این مقاله را بخوانید برای نقطه آغاز جمله مناسبی نیست. مقاله خود را با مهمترین عنوانش در دیگر سایتها لینک کنید.

م - بیکدلو / 22 تیرماه 1393