گرد کردن گوشه تصاویر

گرد کردن گوشه تصاویر در فوتوشاپ

گرد کردن گوشه تصاویر یکی از تکنیک های پر کاربرد و موثر جهت زیباتر کردن تصاویر است که طرفداران بسیاری دارد. در این مطلب مختصر سعی بر آن بوده که به ساده ترین روش ممکن ، آموزش گرد کردن گوشه تصاویر با نرم افزار فتوشاپ ارائه شود، اگر چه از این تکنیک میتوان در اکثر نرم افزارهای ویرایش تصاویر استفاده کرد.


 1. نرم افزار فتوشاپ را اجرا کنید .
 2. تصویر مورد نظر خود را در فوتوشاپ باز کنید .
 3. بر روی کادر Leyer ( که معمولا در گوشه سمت چپ برنامه فوتوشاپ قرار دارد ) و بر روی لایه فعال ( Background ) دوبار کلیک کنید.
 4. پنجره New Layer باز خواهد شد. بر روی دکمه OK کلیک کنید.
 5. ابزار Rectangle Marquee Tool را انتخاب کنید .
 6. بخشی از تصویر ( بخشی که میخواهید نمایش دهید ) را به وسیله ابزار انتخاب کنید . دقت کنید ! تمام عکس را انتخاب نکنید. مقداری حاشیه برای انجام ادامه کار باقی بگذارید . در غیر اینصورت در ادامه با مشکل مواجه خواهید شد .
 7. از منوی Select گزینه Modify و سپس Smooth را انتخاب نمایید .
 8. در کادر باز شده یک مقدار عددی وارد نمیایید و دکمه Enter را فشار دهید . ملاحظه خواهید کرد که گوشه های بخش انتخاب شده با توجه به مقداری که وارد کرده اید گرد شده است اما کار هنوز تمام نشده است .
 9. مجددا از منوی Select گزینه Invers را انتخاب کنید . با این عمل قسمتی از عکس انتخاب میشود که شما مایل به حذف آن هستید .
 10. ابزار Erazer Tool را انتخاب کنید . ( پاک کن )
 11. قسمتهای انتخاب شده را پاک کنید و تصویر خود را با فرمت png یا gif ذخیره کنید . تمام !

مراحل تصویری گرد کردن گوشه تصاویر با نرم افزار فوتوشاپ


گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ گرد کردن گوشه تصاویر با فوتوشاپ

توجه : تصاویر png و gif که خصوصیت شفافیت (TRANSPARENT) پشتیبانی میکنند و در حالت کلی دارای پس زمینه شفاف هستند . سایر تصاویر مانند تصاویر jpg - bmp دارای پس زمینه رنگی ( سفید ) هستند. چنانچه تصویر مورد نظر را با این فرمتها ذخیر نمایید همواره کادری برجای خواهند گذاشت .

اطلاعات بیشتر در مقاله : تفاوت فرمتهای مختلف تصاویر دیجیتالی