روش افزایش حجم دیتابیس ms sql server

افزایش حجم بانک اطلاعاتی

زمانیکه کاربران یک برنامه کاربردی مرتبا داده هایی را به بانک اضافه میکنند حجم بانک اطلاعاتی توسط sql server افزایش میابد اما پس از رسیدن حجم بانک به اندازه تعیین شده نیاز است تا آنرا باز هم بزرگتر کنید. در زیر روش افزایش ( تغییر ) حجم بانک اطلاعاتی به همراه تصاویر مربوط به آن توضیح داده شده است.


چنانچه از يک بانک اطلاعاتي در نرم افزارهاي تحت يک شبکه اينترانت با کاربران محدود و مشخص و با وظايف تعريف شده استفاده کنيد، ميتوانيد تخمين مناسبي از اندازه بانک اطلاعاتي را بدست آوريد ( چنانچه قصد انجام اين کار را داريد به توضيحات msdn مراجعه نماييد)  ولي در صورتي که قصد استفاده از يک بانک اطلاعاتي در فضاي وب را داريد و از تعداد کاربران و مطالب ارائه شده توسط آنها اطلاعات کاملي و درستي در اختيار نداريد؛ غالبا احتياج به افزايش حجم بانک اطلاعاتي خواهيد داشت.

روش افزايش اندازه بانک اطلاعاتي

  • Managment Studio را بازکنيد، بانک اطلاعاتي مورد نظر خود را پس از باز کردن گره Database انتخاب کنيد و با کليک راست کردن ماوس بر روي آن گزينه Properties را انتخاب نماييد.
  • گزينه Files را در بخش Select a page انتخاب کنيد.
  • مقدار ستون Initial Size را براي هر دو سطر افزايش دهيد.
  • مقدار ستون Autogrouth را با کليک بر روي دکمه بيلدر افزايش دهيد.
  • بر روي دکمه Ok کليک کنيد.

افزایش حجم بانک اطلاعاتی MS SQL SERVER


افزایش حجم بانک اطلاعاتی MS SQL SERVER - تصویر شماره یک افزایش حجم بانک اطلاعاتی MS SQL SERVER - تصویر شماره دو

امروزه دیسک های سخت نسبت به گذشته ارزانتر و با ظرفیت های بیشتری در بازار وجود دارد و همین موضوع سبب شده است که محاسبه و تخمین حجم بانک اطلاعاتی کم کم فراموش شود و طراحان بانک اطلاعاتی از اعداد و ارقام با سخاوت بیشتری استفاده کنند.

29 تیر 1393