ایجاد سایه برای اجسام در فوتوشاپ

ایجاد سایه در فوتوشاپ

در این مطلب سعی میکنیم ساده ترین و سریعترین روش ایجاد سایه برای انسان یا اجسام را در نرم افزار فوتوشاپ بررسی کنیم. برای این منظور از دو تصویر که لینک دانلود آنها در زیر قرار دارد استفاده کردیم و به شما هم توصیه میکنیم که برای انجام این آموزش از همین تصاویر استفاده کنید.


دانلود تصاویر آموزش سایه در فوتوشاپ

آموزش ایجاد سایه در فوتوشاپ

 1. هر دو تصویر را در نرم افزار فوتوشاپ باز کنید.
 2. تصویر لیونل مسی را بر روی تصویر دیگر بکشید ( Drag and drop ). برای انجام اینکار کلید V را در کیبورد فشار دهید ، تصویر مسی را بر روی تب تصویر دیگر بکشید و رها کنید.
 3. دکمه alt را نگه داشته و موس را کمی جابجا کنید. این کار باعث ایجاد یک کپی از لایه فعال ( تصویر مسی ) خواهد شد.
 4. در پنجره layer بر روی لایه زیرین تصویر مسی ( Layer 1 ) دو بار کلیک کنید. این کار باعث باز شدن پنجره Layer Style خواهد شد.
 5. در قسمت سمت راست گزینه Gradiant Overlay را انتخاب کنید.
 6. بر روی فهرست بازشو Gradiant کلیک کنید و یک طیف از رنگ سیاه تا خاکستری ( متمایل به سیاه ) ایجاد نمایید و بر روی OK در هر دو پنجره باز شده کلیک کنید.
 7. کلید های ترکیبی ctr+t را فشار دهید. این کار لایه سایه را برای تغییر شکل آزاد آماده میکند. بر روی بخش انتخاب شده کلیک راست کنید و گزینه Distort را انتخاب کنید.
 8. مربع کوچک "میانی بالا " را متناسب با زاویه تابش نور به سمت چپ یا راست بکشید ( یا مورب ) و در موقعیت مناسب رها کنید ، کلید اینتر را فشار دهید.
 9. لایه سایه را در موقعیت صحیح قرار دهید. ( قسمت پاهای مسی و سایه اش باید بر روی هم قرار بگیرند) تا این قسمت از آموزش یاد گرفتیم که که برای اجسام چطور میشه سایه ایجاد کرد اما از آنجاییکه مسی در حال بازی در سالن هست نیاز به کمی شکستگی در سایه دارید که در ادامه توضیح داده خواهد شد.
 10. برای ایجاد شکستگی در سایه کلید M را در کیبورد فشار دهید، این کار باعث انتخاب ابزار Rectangle Marquee Tool خواهد شد.
 11. لایه سایه را از بخش اتصال زمین به دیوار با استفاده از ابزار فوق انتخاب کنید، سپس کلیدهای ترکیبی ctr+t را فشار دهید.
 12. مربع کوچک " میانی بالا " را متناسب با تصویر اصلی مسی جابجا کنید و دکمه اینتر را فشار دهید. تمام.

ویدئو این آموزش به زودی اضافه خواهد شد.

روش دیگر سایه دار کردن اجسام و متن در فوتوشاپ

1 مرداد 1393