چند نکته درباره کارت ویزیت

نکاتی درباره کارت ویزیت

کارت ویزیت؛ کارتی با اطلاعات کسب و کار فرد یا شرکت است که جهت معرفی شرکت یا فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور معمول در کارت ویزیت از نام شخص، نام و آرم شرکت، نشانی و اطلاعات تماس استفاده میشود.اگر قصد دارید کارت ویزیت چاپ کنید، این مطلب را دنبال کنید، احتمالا نکاتی وجود که از آنها غافل هستید!


طرح کارت ویزیت

اگر شما یک گرافیست نیستید ،طراحی کارت خود را به حرفه ای ها بسپارید و هزینه کنید ! طرح روی کارت یکی از موثرترین عوامل جهت جذب مشتری است . طرحی انتخــاب کنید که با نوع فعالیت شما متناسب است . ممکن است نام موسسه ، شرکت و یا فروشگاه شمـــا ، نشانگر نوع کار و یا خدمات شما نباشد .

متن و محتوی کارت ویزیت

علاوه بر نام شما و یا محل کارتان ، تلفن ، فکس ،ایمیل ،آدرس سایت و ... میتوانید از یک شعار در کارت ویزیت استفاده کنید . اندازه متن ، نوع نگارش و رنگ آن بسایر مهم است . متن شما باید به راحتی دیده شود . محتوی کارت ویزیت خود را مخفی نکنید .

آرم و لوگو در کارت ویزیت

اگر تاکنون آرم و یا لوگویی برای خود و یا شرکت خود انتخاب نکرده اید ، در اسرع وقت این کار را انجام دهید . بسیاری از افراد کارتهای آرم دار را مربوط به مدیران شرکتهـای بزرگ میپندارند و این یعنی تاثیـر یک تصویـــر! تصویری کوچـک که به دست یک متخصــص طراحی شده است . دارای زیبایی و مفهوم است . یک آرم خوب همچنین میتوانـد به طراحی کارت شما کمک کند .

جنس کارت ویزیت

میتوانید کارت ویزیت خود را بر روی یک کاغذ خیلی معمولی چاپ کنید و زحمت دور انداختن آن را به مشتریان خود بدهید . کارتهای ضعیف و شکننده و به اصطلاح شل نه تنهـــا تاثیر خوبی ندارند بلکه باعث عدم اطمینان مشتری به محصـولات و یا فعالیت شمــا میشود . از کارتهای محکم و با دوام استفاده کنید . کمـــتر هزینه کردن همیشه صرفه جویی نیست . اگر از این نوع کارتها استفاده میکنید ، گوشه های آنها بسیار مهم هستند . مطمئنا فردی که کیف پول و جیب لباس خود را از دست داده و بد تر از آن جراحتی از کارت  ویزیت شما ! برداشته دیگر مشتری شما نیست  .

ابعاد کارت ویزیت

کارت ویزیت خود را در ابعاد کارتهـای اعتباری انتخـــاب کنید . اگر چه همه مردم کارت ویزیت را در کیف پول خود قرار نمیدهند اما تقریبــــا تمام مشتریان شما از کارتهای اعتباری استفاده میکنند ؛ این موضوع بر دوام کارت شمــــا میافزاید. کارت ویزیت شما باید منحصر به فرد باشد درست مثل شما و به خــاطر بیاورید که تمامی این نکات مربوط به قطعه ای 9* 5 سانتی متری است  .

انواع کارت ویزیت از نظر جنس

  • مقوایی : بیشترین بخش از کارتها را کارتهای مقوایی تشکیل میدهند که در وزنهای مختلف تهیه میشوند
  • سلفون : که خود به دو دسته مات و براق تقسیم میشوند . این نوع کارتها برای کارهای گرافیکی مناسب هستند و دوام بیشتری نسبت به کارتهــای مقوایی دارند . سلفون مات رنگ کارت شما را کمی تیره میکنند . اگر از رنگهای تند و یا ضد هم استفاده میکنید ، این نوع کارتها توصیه نمیشوند .
  • گلاسه : این نوع از کارتهـا قیمت مناسبی دارند و بیشتــر برای کارهایی مناسب است که از متن زیادی در آن استفـاده شده است .
  • کتان : همانطور که از نام آن مشخص است از الیاف کتان درست شده اند. دارای سطحــی نا همگون هستند و برای کارتهای با گرافیک بالا توصیه نمیشوند. دوام نسبتا خوبی دارند .
  • پی وی سی یا پلاستیکی : دوام بسیار زیادی دارند . مناسب برای کارتهای اعتبــاری و ضمانتنـامه ها و حتی کارهای گرافیکی ؛ قیمت این کارتهـــا از بقیـه گرانتر است .

انواع چاپ

  1. چاپ افست : یکی از بهترین و ارزانترین انواع چاپ است ولی مواظب باشید! رنگها در این نوع چاپ تغییر میکنند.
  2. چاپ دیجیتال : قیمت بـــالایی دارند امــــا رنگهـــا در آن ثابت هستند . منـــاسب برای تیــــــراژ پایین و کارهـــای گرافیکی.