Seo

آیا تا بحال فکر کرده اید : زمانی که به جستجوی کلمه و یا عبارت خاصی در موتورهای جستجو ( گوگل ، یاهو ، بینگ و ... ) هستید ترتیب قرار گرفتن لینک سایتها بر چه اساسی است . به عنوان مثال فرض کنیم شما عبارت " سئو چیست " را در گوگل جستجو کرده اید . اگر جستجو خود را تکرار کنید بازهم همان نتایج اولیه برایتان نمایش داده خواهد شد . البته در صورتی که تکرار جستجو در مدت زمان نسبتا طولانی ( چند هفته ) انجام شود ممکن است نتیجه دقیقا همان نتیجه بار نخست نباشد اما به هر ترتیب جایگاه اکثر لینکها در صفحات ابتدایی و به ویژه صفحه تخست تقریبا ثابت است . این مطلب بیانگر این واقعیت است که نتایج نمایش داده شده توسط موتورهای جستجو اتفاقی نیست . اگر این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که این موضوع چه اهمیتی دارد خواندن این مطلب را به شما توصیه میکنیم .

سئو چیست

سئو سئو یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند. ( SEO ) مخفف عبارت Search Engine Optimization است. بهینه سازی موتورهای جستجو !؟

تلفظ رایج و ناصحیح این عبارت سئو است و تلفظ صحیح آن اس ایی او میباشد.

سئو یعنی به کار بردن روش ها و تکنیکهایی که باعث میشوند امتیاز یک صفحه وب جهت نمایش در نتایج نخست موتورهای جستجو افزایش یابد. به عبارت دیگر لینک صفحه و یا صفحاتی از وب سایت شما در صدر نتایج یک جستجو در ازاء کلمات خاصی ( کلمات کلیدی مرتبط با سایت ، خدمات و یا محصولات ) قرار گیرد . اینکه امتیازبندی چگونه و بر چه اساسی انجام میشود خارج از موضوع این مطلب است ولی اهمیت سئو یه این سبب است که اکثر کاربران اینترنت جهت دسترسی به خدمات و محصولات مورد نیاز خود از موتورهای جستجو استفاده میکنند و اهمیت سئو دوچندان خواهد شد وقتی بدانیم که اکثر مردم تنها به صفحه ی اول نتایج جستجـو توجه میکنند . به طور خلاصه اهمیت سئو سئو و بهینه سازی سایت یکی از مهمترین روشهای بازاریابی آنلاین است ( بهینه سازی ) را میتوان در عوامل زیر دانست :

  1. برتر بودن در نتایج جستجو ، بازدیدکنندگان ( مشتری ) بیشتری را به دیدار از وب سایت شما دعوت میکند .
  2. قریب به اتفاق کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده میکنند .
  3. بیشترین در صد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو آغاز میشود .
  4. میلیونها وب سایت بر سر درآمد بیشتر با یکدیگر رقابت میکنند؛ هر وب سایتی که به سوی تجارت حرکت میکند ، باید لینکهای نخست موتورهای جستجو را در ازاء مهمترین کلمات کلیدی ( عبارات مرتبط با فعالیت سایت ) به خود اختصاص دهد.

چگونه سایت خود را سئو کنیم؟

یکی از کارهایی که متخصصان سئو حرفه ای روش موثر سئو : روشهایی وجود دارد که مدیران سایتها میتوانند بخوبی از آنها بهره برده و به وضعیت سئو ی سایت خود سر و سامان دهند. و بیهنه سازی انجام میدهند ، پیگیری تغییرات و عملکرد موتورهای جستجو است . بنابراین آنها میتوانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات بهینه سازی کنند . به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجو ، روش کارخود را تابع این موتورها قرار میدهند. هنگامی که شما یک طراح برای ساخت سایت تجاریتان انتخاب میکنید، شما باید از وی درباره ی بهینه سازی موتورهای جستجو سوال کنید و باید از او بخواهید برطبق اصول سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو طراحی و ساخت سایت شما را شروع کند . در صورتیکه این کار طولانی تر از طراحی هایی که شما بیش از ایــن داشته اید، نیست . این کار خیلی آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که سایتتان بر روی وب قرار می گیرد برای موتورهای جستجو سئو شده باشد . اگر چه سئو کاری مداوم و پایان ناپذیر است ولی ساخت یک وب سایت بر اساس اصول HTML و SEO شما را در ادامه کار یاری خواهد کرد و دستکم تغییرات مورد نیازی که در آینده متحمل خواهید شد اندک خواهد بود .

چرا سئو کاری پایان ناپذیر است ؟

دو دلیل بسیار ساده وجود دارد که ثابت میکند چرا متخصصان سئو از درآمد بالایی برخوردار هستند، همچنین به شما خواهیم گفت که افرادی که مدعی تخصص و تجربه در زمینه سئو هستند و به شما میگویند " سئو یکبار برای همیشه چگونه سایت خود را سئو کنیم + سئو حرفه ای و بهینه سازی سایت " قصد فریب شما را دارند !

  1. رقبای تجاری شما هرگز تلاششان را برای افزایش درآمد بیشتر متوقف نخواهند کرد ، بدون شک بهینه سازی وب سایت یکی از اولویت های آنها خواهد بود و از هزینه کردن برای سئو لذت خواهند برد .
  2. هر موتور جستجو دارای معیارها و الگوریتمهای پیچیده ای است که به ارتباط یک وب سایت و کلمه های جستجو کمک می کند . جالب است بدانید که این متدها و معیارها که نتیجه سئو را مشخص میکنند پس از مدتی ، گاه به دلایل ارتقا سطح کیفی و کاربر مدارانه و گاهی کمی خود خواهانه تغییر میکند و جالبتر اینکه آنها هرگز روش کارکرد خود را افشاء نخواهند کرد چرا که بخش قابل توجهی از درآمد و اعتبار آنها به مخفی بودن الگوریتمهای آنها بستگی دارد. روش های موثر سئو در گوگل

آیا استخدام متخصصین سئو اجتناب ناپذیر است ؟

پاسخ به این سوال کمی دشوار است اما به خواندن چند سطر ذیل ممکن است پاسخ خود را دریافت کنید .

اگر شما یک طراح سایت نیستید و یا تخصصی در زمینه سئو ندارید و صرفا محتوی سایت را مدیریت میکنید ، موارد متعددی وجود دارند که توانایی انجام و به کار بستن آنها را دارید. همچنین تلاش برای یادگیری سئو  حرفه ای ( یا مقدماتی ) کاری است که از انجام دادن آن هرگز پشیمان نخواهید شد و از طرفی آشنایی با تگ ها و متا تگ های HTML ممکن است برای شما لذت بخش باشد . مقالات زیادی وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد سئو ی سایت خود را ارتقاء دهید . جستجو کنید ، مطالعه کنید و مواردی را که مثبت ارزیابی میکنید و در گذشته از آن استفاده نمیکردید امتحان کنید و هیچگاه مایوس نشوید .

اگر وب سایت شما در مقایسه با سایر رقبا از جایگاه مطلوبی برخوردار نیست و یا تلاشهای شما همواره بی نتیجه مانده است و یا زمان کافی برای اداره آن ندارید ، نیاز به یک متخصص سئو و شاید یک وبسایت جدید دارید .

نتایج سئو پس از چه مدتی قابل مشاهده است؟

فرض کنیم که تمامی کارهای لازم برای سئو را انجام داده ایم ، مشاهده نتایج آن ( طبیعتا قرار گرفتن سایت در صفحه اول نتایج جستجو و یا لینک اول ) بسته به کلمات کلیدی مورد نظر از دو هفته تا شش ماه متفاوت خواهد بود . لازم به ذکر است که عواملی مانند سرویس میزبانی مناسب از جمله عواملی است که در نتایج سئو موثر هستند.

به کارگیری یک وب سایت بهینه شده ارتباط مستقیمی با درآمد شما دارد ، سئو ی سایت خود را جدی بگیرید !

هزینه سئو یک سایت چقدر است؟

با توجه به کلمات کلیدی و تعداد آنها و وبسایتهای همکار متفاوت است . جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ، با شماره تلفنهای شرکت 88 2567 91 - 88 2568 21 تماس گرفته و یا از طریق بخش مشاوره درخواست خود را ارسال نمایید .

مقالات سئو و بهینه سازی صفحات وب